A roast beef sandwich costs $6.75. A customer buys multiple roast beef sandwiches. Write an equation that
represents the situation. Use x to represent the number of roast beef sandwiches. Then determine how many
sandwiches the customer buys.

An equation that represents this situation is ____

SOMEBODY HELP I WILL GIVE YOU BRAINLIEST