kathyjasr08 kathyjasr08 13-01-2022 Mathematics contestada Pam bought 20 pieces of fruit for her class. Each piece of fruit was either an apple or an orange. She spent $1.25 on each apple. She spent $0.95 on each orange. Pam spent a total of $22.60. How many apples and oranges did she buy?