dedremason dedremason 10-02-2022 Mathematics contestada Chase and Sara went to the candy store. Chase bought {6}6 pieces of fudge and {3}3 pieces of bubble gum for a total of ${18.00}18.00. Write an equation using {f}f for cost of fudge and {g}g for cost of gum. (No spaces, just numbers and symbols.)