ajones0149 ajones0149 10-03-2022 Mathematics contestada Matt has $39.25 to spend on drum classes. Each class costs $9 plus a one-time registration fee of $3.25. Let the variable y represent the number of classes. Write an equation that represents the number of classes Matt can attend for $39.25?