mateataata mateataata 12-04-2022 Mathematics contestada Mandy charges all of her customers by weight so she gets $5 per kilogram of corn cobs or $1.25 for an individual corn cob. If Mandy is going to sell over 100 kilograms of corn cobs today, what is the best profit per corn cob she can make?