You have at most $20.25 to spend at a market. Apples cost $0.30 each, and pears cost $0.70 each. Let [tex]a[/tex] be numbers of apples and [tex]p[/tex] be numbers of pears. Write an inequality that represents the numbers of apples and pears you can afford.