unknownperson9252101 unknownperson9252101 11-09-2022 Mathematics contestada How much money do you save by purchasing the vanilla cupcakes in a dozen Pak versus buying 12 individual cupcakes? $11.53 for dozen pack and twelve individual cupcakes is $2.15