At the grocery store, you buy a carton of milk for $1.95, a loaf of bread for $0.85, and a box of cereal for $2.05. Use mental math to find the total cost of the groceries.

Respuesta :

The total should come to $4.85.

Answer:

i think its $4.85

Step-by-step explanation: