TheACuteGamer TheACuteGamer 10-03-2017 Mathematics contestada Mrs. Wise bought 3 lb of apples at $4 per lb. The next day, apples were on sale for “20% off” so she bought another 5 lb. What was the average price for all the apples she bought?