Respuesta :
1 pound = $1.95
2.4*1.95
=$4.68
2.4 pounds of apples would cost $4.68.
Hope this helps! A thanks/brainiest answer would be appreciated :)
2.4*1.95
=$4.68
2.4 pounds of apples would cost $4.68.
Hope this helps! A thanks/brainiest answer would be appreciated :)