Victor needs to buy ice cream for an anniversary party he is hosting. He believes that he will need to buy 3 gallons of ice cream to have enough for everyone who will attend. If one gallon of ice cream costs $ 9.52 , estimate the total cost of the ice cream Victor will need. Round the price of each gallon to the nearest whole dollar before calculating.