Nepnep7692 Nepnep7692 11-03-2024 Business contestada At Nice Price for the Ice, an ice cream parlor, customers routinely buy a scoop of ice cream for $3. If consumers purchase one scoop of ice cream at $3, why don't they keep buying more and more scoops for $3 until the store sells out?