Respuesta :
you do 32÷16 and that gives you how much she can buy with 1 dollar, then you multiple that number by 4 and you get how many she can buy for 4 dollars.
32÷16=2
2•4=8
she can buy 8 kiwis with 4 dollars
32÷16=2
2•4=8
she can buy 8 kiwis with 4 dollars
she bought 32 for $16
divide 16 by 4 = 4
now divide 32 by 4 = 8
she can buy 8 kiwis for $4