1.how much are all the yogurts? since .79×4 is 3.16, that's how much they cost
2. figure out the total cost. we must add the 3 prices together:
2.3+3.99+3.16
9.45
3.since you have $12 and the total is only $9.45, you do have enough with $2.55 left over! :)