1. So we need to find the total price of buying 25 cans, therefore:
buy 2 packages of 10 cans
cost = 2 * $14 = $28
buy 5 individual cans
cost = 5 * $2 = $10
total cost = $28 + $10 = $38
2. If we are to buy 3 packages of 10 cans, the payment for each can would simply be:
payment for each can = $14 / 10 = $1.4