Isingh1026 Isingh1026 10-10-2017 Mathematics contestada The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of meat)? Enter your answer as a decimal with two decimal places.