colonialmarineoxq5ya colonialmarineoxq5ya 12-10-2017 Mathematics contestada Paulo paid $12.25 For some pencils and pens. He bought 19 more pencils than pens. the pencils cost.25 cents each and the pens cost$1.25 each. How many pens and pencils did Paulo buy?