Respuesta :
1 lb for 2.50
3 lbs for 4.25......4.25/3 = 1.42 per lb
5 lbs for 7.20......7.20/5 = 1.44 per lb
10 lbs for 15........15/10 = 1.50 per lb
The better deal (the cheapest one) = 3 lbs for 4.25 <==
3 lbs for 4.25......4.25/3 = 1.42 per lb
5 lbs for 7.20......7.20/5 = 1.44 per lb
10 lbs for 15........15/10 = 1.50 per lb
The better deal (the cheapest one) = 3 lbs for 4.25 <==
The second option
I hope this helps and have a wonderful day filled with joy!!
I hope this helps and have a wonderful day filled with joy!!