i0s0a0b0e0l0l0a0 i0s0a0b0e0l0l0a0 10-12-2015 Mathematics contestada Nick has 7.00. Bagels cost .75 each, and a small container if cream cheese costs 1.29. Write an inequality to find the numbers of bagels Nick can buy. Identify what your variable represents?