Respuesta :

The better buy would be the 36 bottles of water for 4$ because it would be 9 bottles per dollar other than the 24 which is 8 bottles per every dollar. Hope it helps!

Answer:

The better buy would be the 36 bottles of water for 4$ because it would be 9 bottles per dollar other than the 24 which is 8 bottles per every dollar. Hope it helps!