At the store, you buy some pencils for $0.50 each and some pens for $1.50 each. You spend a total of $12 and purchase 16 items (pencils and pens only). (a) Write and solve a system of equations that model the problem. Show all your work. (b) How many of each type of writing utensil did you purchase? (Write your answer in a complete sentence)