nicoletaydfjft nicoletaydfjft 12-04-2018 Mathematics contestada One Apple cost $0.55 at the grocery store. Customers receive one free apple for every 8 apples that they buy. Anna paid a total of $8.80 for her apples. How many free apples did Anna receive?