John bought 6 dumplings for $3.00.

Let x represent the number of dumplings purchased, and let y represent the total cost.

Graph the line that represents the proportional relationship.

PLEASEEEE HELP!!!!!!!!!!!!!!

Respuesta :

For every 6 dumplings bought, you get charged $3.00 plus 7 cents for every dollar. Hope this helps:)

Answer:

Look at the graph below!! I just took the test! Sorry im late:(

Step-by-step explanation:

Ver imagen saiajalenmorris