bryannarzelaya bryannarzelaya 10-05-2021 Mathematics contestada Nathan buys coffee and hot chocolate for his co-workers. Each cup of coffee costs $1.65 and each cup of hot chocolate costs $1.00. If he pays a total of $8.60 for 6 cups, how many of each does he buy?