avrienelms8
avrienelms8
11-09-2021
Mathematics
contestada
grapes are on sale for $2.36 per pound
Respuesta :
Emorix
Emorix
11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90
Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Multiply (2x2 + 3x − 6)(x − 1).
What is the third term of the sequence defined by the recursive rule f(1)=2, f(n)=2f(n-1) +1
A group of students is measuring the number of paper bags brought to a recycling center in a single day. What are the students doing? A. Collecting data
the formula for an object's final velocity is f=i−gt. Solve for t.
Which statement about the contributions of Africans to American culture is true? Question options: Slave owners successfully restricted African cultural traditi
f (x) = x5 − 8x4 + 21x3 − 12x2 − 22x + 20 Three roots of this polynomial function are −1, 1, and 3 + i. Which of the following describes the number and nature
How many years has the history of baseball been played?
Why did Muhammad leave Mecca for Medina?
Russia ranks ____ in the world for the largest land area of any country. first second third or fourth
Please help. Explain using complete sentences